8. 4. 2021

Prosím, mějte trpělivost. Nemůžeme zatím s ohledem na epidemiologickou situaci vydat další podrobnosti k dovednostním testům u oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika. 

Upozorňujeme všechny uchazeče, že testování před přijímacími zkouškami bude probíhat v jejich základních školách. Na střední školu povezou uchazeči potvrzení o provedení testu a výsledek testu.

1. 4. 2021

Vážení uchazečni, vážení rodiče, v tomto článku najdete podrobnosti k organizaci přijímacího řízení. 

Pozvánky jsme uchazečům maturitních oborů zaslali na maily v úterý, uchazečům učebních oborů je posíláme dnes - ve čtvrtek. 

Informace vkládáme i do tohoto článku. Čtěte ale prosím pozorně, bude zde několik sekcí - dle oborů. Identifikační číslo žáka najdete v pozvánce v mailu.

Pokud jste na přihlášku neuvedli mailovou adresu, sdělíme vám identifikační číslo žáka vždy ve středu od 9.00 do 14.30 hodin na tel. čísle 326 321 649. Kromě jména a příjmení uchazeče si připravte ověřovací informace - obor studia, bydliště a rodné číslo. 

8. 4. 2021

Informace k systému od 19. dubna 2021 - všichni žáci musí mít nasazený respirátor FFP2

19. 4. bude zahájen odborný výcvik - na rozpisech již pracujeme.  Učitelé odborného výcviku žáky seznámí v průběhu příštího týdne všechny žáky s termíny.  Odborný výcvik bude zatím samozřejmě bez odměn za produktivní činnost, protože musíme upřednostnit výukovou složku. 

Odborný výcvik - ARA v CML, max. 8 žáků na jednu skupinu. CU - cukrářská dílna školy, max. 6 žáků, tři skupiny denně. PE - pekařská dílna, max. 6 žáků, tři skupiny denně. PRO - Karmelka, max. 5 žáků, dvě až tři skupiny denně. Odborný výcvik žáků, kteří jsou ubytovaní na DM (2+2), bude řešen individuálně. Rozpisy budou nastavené tak, aby každý žák zahajoval v pondělí či ve čtvrtek. 

Domovy mládeže - zatím je nelze otevřít (o termínech otevření budeme včas informovat). Rodiče měli zastavit platby, ale bohužel se tak nestalo.  Poplatky za DM za rok 2021 budou v plné výši vráceny.

Každý žák, který vstoupí do školy či na jakékoli naše školní pracoviště, musí od 19. 4. nejdříve podstoupit test AG. Z tohoto důvodu bude fungovat sekretariát v pondělí a ve čtvrtek od 5.50 hodin. Na sekretariátu bude vedena evidence. Testování bude ve škole probíhat v učebně č. 29 v prvním patře. 

Testování žáků - před odborným výcvikem - systém bude upřesněn příští týden.

Testování žáků před fyzickými konzultacemi - systém bude upřesněn do 20. dubna.

Třídnická hodina ve všech třídách proběhne dne 16. 4. 2021. Hlavním úkolem bude vytvoření seznamu žáků, na které budou u každého žáka informace - Pozitivita na Covid = termín. Termín, kdy případně žákovi vyprší 90 dní od pozitivity. Pokud žák prodělal Covid, v jaké formě (bez příznaků, lehká, střední, těžká = v nemocnici).  

Řešíme fyzické konzultace v naší škole. Budeme sledovat funkčnost testování ve dnech 12. - 15. dubna na ZŠ, následně vše vyhodnotíme a večer 15. 4. 2021 zveřejním datum, od kdy budou možné fyzické konzultace 6 členných skupin v naší škole. Rádi bychom k této analýze přidali vyhodnocení z otevření školy a testování odborného výcviku ve dnech 19. a 20. dubna. Pokud vše bude fungovat, budeme zvažovat zahájení fyzických konzultací u závěrečných maturitních ročníků od 21. dubna 2021. Ostatní třídy zahájí fyzické konzultace v pozdějším termínu. Naším cílem je zajistit všem žákům a zaměstnancům co nejvyšší bezpečí v naší škole. Naším prvořadým zájmem je zachovat kvalitu, zároveň vše důkladně promýšlíme, neboť nechceme udělat chybu. V případě nutnosti vždy  upravujeme co lze, vždy ve prospěch žáků.

     Prosím všechny žáky a rodiče, aby měli trpělivost. Manuál z MŠMT přišel včera pozdě večer a vzhledem k jeho značné obsáhlosti (kolem sto stran) a právní náročnosti bude jeho zpracování velmi náročné.  

Dítě nebo žák nebo student nemůže být nucen k účasti na testování a jeho neúčast na testování nesmí být trestána. Důsledkem je pouze nemožnost účasti na výuce = ve škole.

Testování se neprovádí, pokud osoba doloží negativní výsledek testu PCR ne starší než 48 hodin...a navíc tato osoba nesmí mít příznaky!

Netestuje se ani do 90 dnů od prokázané pozitivity, s tím, že osoba musí písemně toto doložit.

Pokud je někdo testován a jeho výsledek je pozitivní, je odeslán na izolaci. Nebo odchází ze školy.Pokud je výsledek testu nejasný, musí osoba podstoupit ihned nový test.

Pozitivně testovaný ihned kontaktuje svého lékaře a jde na PCR test. Pokud bude pozitivní, jde na izolaci. A všichni, kdo se s ním setkali, kontaktují následně svého lékaře a jdou na PCR test. Pokud budou pozitivní, jdou na izolaci. Pokud negativní jdou do karantény.

Normální tělesná teplota je do 37,0 st. C.

Případné dotazy mi žáci mohou pokládat ve svých týmech na Teamsech - vždy je potřeba ve zprávě použít označení - zavináč Klíma. Rodiče mohou pokládat dotazy na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Dnes budu při třídních schůzkách připraven reagovat.

Pěkné, klidné dny a hlavně pevné zdraví. :) Štefan Klíma

7. 4. 2021

Na středu až pátek 14. - 16. dubna máme připravené další projektové dny (v tomto období nebude probíhat klasická výuka) - Karmelský poutník a fotosoutěž. Tyto projektové dny se netýkají končících ročníků. Podrobnosti sdělíme žákům v pondělí v Teamsech. Jsme rádi, že konečně můžeme realizovat projekty v přírodě a že žákům alespoň trochu můžeme kompenzovat neustálý pobyt u počítače. :)

Distanční výuka probíhá ve školách již skoro 3/4 roku. Poslední týden v lednu jsme opět narušili stereotyp a připravili jsme pro naše žáky projektový týden. Žáci vytvářeli třídní časopis. Téma časopisu si třídy volily samy. Stejně tak si rozdělily všechny pozice v redakční radě. Podmínkou projektu bylo, že se musí zapojit všichni žáci třídy. 

Očekávali jsme zajímavé časopisy, ale za sebe musím uznat, že výsledky předčily očekávání. Všem povedeným časopisům patří velká pochvala. Uvědomíme-li si, že žáci vytvářeli takovéto dílo poprvé, jsou časopisy opravdu velmi zajímavé. Některé mají zaměření dle oboru třídy, jiné mají zaměření třeba hudební. Některé jsou ohlédnutím za studiem na škole. Další obsahují recepty a pracovní postupy výroby. Velmi nápaditá je grafika.

Každopádně, ještě jednou děkuji všem žákům, kteří se podíleli na časopisech. Štefan Klíma

Časopisy najdete zde:

Časopisy ke stažení

 

4. 2. 2021

Vážení žáci, vážení rodiče, před pár dny skončilo první pololetí. Byl bych špatný manager, kdybych po tak dlouhé době neudělal analýzu a kdybych nehledal řešení některých nepříjemností, které souvisí s distanční výukou. Ani žáci, ale ani učitelé si tento způsob výuky nepřáli. Musíme se s ním však vypořádat ku prospěchu vzdělávání, ale i s ohledem na zdraví obou skupin a také musím myslet na duševní pohodu všech zúčastněných. Myslím, že nastavení tří druhů hodin je dobrým řešením distanční výuky. V posledních týdnech však vidím na žácích určitou letargii, zmenšenou chuť do výuky či duševní nepohodu a někdy i začínající zdravotní problémy v oblasti zad či očí. Také nebudu zastírat, že náš systém výuky je pro většinu učitelů velmi zatěžující.

16. 12. 2020

Vážení žáci, vážení rodiče, vážené kolegyně a vážení kolegové, 
v posledních dnech nepřináším dobré zprávy. Přesto vás všechny pravidelně informuji o vývoji situace ve škole. Nechci, abychom fungovali jako jiné školy, které své žáky, rodiče a mnohdy ani učitele neinformují. Mám rád otevřenost, a navíc se domnívám, že pro řadu rodin jsou informace klíčové pro jejich rozhodování.
Chtěl bych vás ujistit,