Je něco málo před pátou ranní a sousedovic kohout už zase kokrhá. Dnes mě čeká den D. Hned od rána nás čekají přijímací zkoušky z tělocviku, hudebních dovedností a pohovory. K tomu pokračuje ve škole všemi velmi oblíbený audit hospodaření školy. A aby toho nebylo málo, řešíme ještě maturity a závěrečné zkoušky, k tomu

Tento článek vznikl 28. 2. 2020 a byl průběžně doplňován. 

25. 6. 2020

Dnešním dnem končíme cyklus v rámci článku karanténa. 

Byla to zvláštní doba. Dlouho jsme se s většinou žáků neviděli. To však zítra končí.  Nyní je najednou před námi den, kdy se na zhruba 120 minut sejdeme všichni v naší matičce škole. Opět po více než sto dnech zasedneme do našeho společného prostoru, trošku se ohřejeme, vyfotíme se, dáme "výzo" a "hned" zase půjdeme. A zase nám naše alma mater - příjemná a voňavá osiří a bude v ní smutno, pusto a prázdno. 
Už v ní nebudou slyšet jásavé hlasy a štěbetání na chodbách, už v ní nebudou všude zářit úsměvy slečen a mladíků. Ani vtipné, noblesní a přátelské paní učitelky v ní nebudou.  A co teprve kolegové, statní šohajové. I ti se na dva měsíce vypaří jak pára nad hrncem. Inu, budeme to muset vydržet. Ani vůně pečiva a dalších dobrot už nebude taková. Dva dlouhatánské měsíce bez školy. Ufff...
Přeji vám všem - zaměstnancům a žákům - hodně krásných a slunečných dní, hodně zábavy, spoustu vzrušujících zážitků, nějaké to tajemno a hlavně, ať vše ve vašem životě vždy dobře dopadne a prvního září se zase všichni sejdeme. Mějme se moc fajn - My všichni školou povinní. 
Štefan Klíma

 

21. 6. 2020

Vážená maminko, vážený tatínku, vážení rodiče,
deset měsíců letošního školního roku uplynulo. Čeká nás poslední týden, ve kterém ještě žáci poslední třídy maturují a žáci dvou tříd dělají ústní závěrečné zkoušky.  Děvčata ze třídy PG4 ještě donazkouší "Muzikál z Karmelské střední 4" a natočí jej. 

Tento školní rok byl pro všechny - žáky, učitele, rodiče - nejnáročnějším v dlouhé historii posledních desítek let. Snažili jsme se rychle reagovat na situaci po 11. březnu (oproti ostatním školám jsme přijali řadu opatření už v únoru). Zavedli jsme distanční výuku a věřte, že jsme ji neustále ladili a vylepšovali a že se ji snažíme i v posledních dnech ještě upravovat tak, aby byla funkční a smysluplná. Na druhou stranu je také pravda, že jsme museli příliš často měnit různá opatření, neboť MŠMT nebylo školám zrovna nápomocno.
Přesto si myslím, že jsme situaci ustáli a že jsme v rámci možností druhé pololetí zvládli. 

Chápu, že rodiče zejména žáků třetích a čtvrtých ročníků měli a mají obavy, zda se vše zvládne. Jsem přesvědčen, že ano, tak jako jsme zatím úspěšně odmaturovali a stejně tak úspěšně zvládáme závěrečné zkoušky.
Již nyní promýšlíme řadu opatření pro příští školní rok. A věřte, budeme připraveni.  

Vážení rodiče, chtěl bych Vám všem poděkovat za spolupráci, za trpělivost a za pochopení. Dovoluji si Vám v příloze zaslat Certifikát naší školy. Vážíme si Vás a jsme rádi, že máme tu čest spolupracovat s Vámi a že jste nám svěřili Vaše děti.

V pátek rozdáme našim žákům vysvědčení a začneme připravovat nový školní rok. Žákům nastane zasloužený odpočinek a Vám rodičům snad trocha klidu. Přeji Vám za celý náš sbor pracovníků krásné letní dny, pevné zdraví a těším se s Vámi opět v září na shledanou. 
Mgr. Štefan Klíma

Před pár hodinami se přehoupl rok s devatenáctkou na konci do minulosti. Začínáme žít ten s magickými dvacítkami. Ano, začal rok 2020.  V našem školním přání přejeme všem lidem, aby to byl rok pohádkový. Tedy alespoň takový, aby v něm vždy vše nakonec dobře dopadlo. Přejeme též všem, aby se plnily jejich sny i tajná přání.

Je fajn mít sny a přání. Tak jako jsem měl já sen, když jsem nastupoval na Karmel. Sen, který se mi sice pomalu, ale přeci jen plní. A já věřím, že se i splní. Věřím v něj, a každým dnem za ním mířím. Kdysi dávno o mně kdosi řekl, že jsem buldok. A věřte, jsem. Mým snem je řídit školu, která bude moderní, a i nadále neustále se vyvíjející.

Sedím v ředitelně a cosi klepe na dveře. Ano, nikolive kdosi, ale cosi. Jsou to prázdniny. Zase osiří ten náš dům - velký, ale příjemný a voňavý, a bude v něm smutno, pusto a prázdno. Už v něm nebudou slyšet jásavé hlasy a štěbetání na chodbách, už v něm nebudou všude zářit pestré barvy a hlasy žáků a žaček. Po schodech už nebudou klopýtat žáci při úprku do školního kiosku. Ani omamná vůně čerstvého pečiva, která ráno vždy provoněla celou školu, už nebude poletovat školou. Nikdo nám nebude zvonit na dveře zoufalý

Je pět hodin a už zase drnčí budík. Dnes mě čeká den D. Ráno nám mají přivézt nové pece na cukrářskou a pekařskou dílnu. Konečně se zbavíme té staré, která je každých 14 dní v poruše a jejíž opravy stojí každý rok více, než je desetinásobek aktuální ceny této pece.

Sluníčko krásně svítí a již několikátý den nás „peče“ tak, že „blonďaté typy“ jako já jsou již notný čas „vypečení“ do růžova a je na ně božský pohled jako na selátka na rožni.

Před šestou usedám do auta, které je opět posypáno pylem z řepky tak, jako by jej někdo pocukroval žlutým cukrem. Krátce na to parkuji u školy a jakýsi šestý smysl mnou projede a informuje mě, že dnes bude opravdu „božský den“.

V klidu posnídám a přečtu si čerstvé novinové titulky – „Energii u dětí sají vyhořelí učitelé. Tři čtvrtiny pedagogů ohrožuje psychické vyčerpání“…..“Zastaralým přístupem učitelé i rodiče zabíjí nadání dětí, myslí si odborníci na vzdělávání“ (to jsou ti odborníci, co nikdy neučili a ani nemají pedagogické vzdělání)…..“Od září se bude na několika školách zkoušet nový předmět technika“…. To už ale moc v klidu nejsem. Jak oni ti novináři dokáží učitele pěkně naštvat a veřejnost proti nim poštvat. Všechny

V 5:50 sedám do auta, jedu do školy a říkám si: „To je fajn, dnes se konečně půjdu podívat do vybraných hodin, mrknu na to, co nového moji šikovní kolegové vymysleli, potěším se pohledem na žáky, jak pracují na zajímavých úkolech, pak si popovídám s kantory o tom, co se jim daří nebo nedaří, v čem potřebují pomoct, co plánují do budoucna, … a budu mít

Jabadabadů....je to tu!!! Prázdniny začaly. Přeji všem Karmelákům - žákům, učitelům a všem ostatním zaměstnancům školy ty nejúžasnější a nejkrásnější prázdniny. Prázdniny plné nádherných chvilek a chvil. Prázdniny s mnoha šťastnými okamžiky. Prázdniny, při nichž si doplní energii, odpočinou si a užijí si každého volného okamžiku. Zároveň děkuji všem za báječné dny v uplynulém školním roce. Jsem hrdý na naši školu, na žáky v ní a na všechny zaměstnance, protože jsme společně dokázali spoustu super věcí. A nejsou to jen různé výhry a ocenění, báječné chvíle při muzikálu a dalších akcích, ale jsou to i běžné školní dny, kdy i drobné radosti, úsměvy a hezká slova žáků a učitelů udělali tu pohodovou a fajn atmosféru ve škole. Krásné dny Karmeláci. Štefan Klíma

A jaké změny se připravují?

V tanečním sále právě instalujeme úplně nový moderní pěnový povrch.

Přetváříme učebnu číslo 44. Již dorazily nerezové stoly.

Vypsali jsme výběrové řízení na dodávku počítačem řízeného robota na výrobu sušenek a dalších "dobrot".

Učebna č. 33 se přetváří na PC učebnu pro výuku počítačové grafiky.

Našetřili jsme i na stroj na čištění podlah. 

Na domově mládeže je kompletně nové osvětlení na pokojích a v dalších místnostech (bylo dokončeno včera). Opět byla posílena i wifi na domově mládeže. 

Připravujeme i malování ve škole a na domově mládeže.

Rádi bychom do konce prázdnin zrealizovali novou podlahu v tělocvičně.