Karmelské slavnosti 2021 jsou úspěšně za námi. Krátké ohlédnutí za slavnostním dnem připravil pan ředitel:

 

Dámy a pánové, dnes v pět ráno začal v naší škole

Obrovský úspěch cukrářů jsme zaznamenali dnes ve Vlašimi. Kristýna Landová a Anička Schánělcová s dortem "Dýně" vyhrály a

Po dvou dnech příprav jsme se v sobotu v půl třetí ráno vydali mikrobusem na cestu z Mladé Boleslavi do Jihlavy na Cukrářský festival Dortisimo 2015. Děvčata opět vezla své dorty (šestipatrový a třípatrový) na klíně a já coby šofér jsem se modlil, aby přežila děvčata i přežily dorty.

Cukrářské slavnosti ukázaly nové trendy, skvělé výtvory cukrářů nejen z ČR, ale i z Polska, Slovenska, Německa, Maďarska a dalších zemí. Novým kouzelným trendem jsou květiny z jedlých cukrů. Fantastické!!!

KarmelCup

 

 

Ve středu 20.2.2013 se zúčastnilo osm závodnic ( dvě čtyřčlenná družstva) naší školy okresního kola ve šplhu dívek na tyči pořádaného v rámci soutěží AŠSK ČR.

Soutěžily jak jednotlivkyně, tak družstva škol, ze kterých se započítávaly tři nejlepší závodnice. Každá z dívek měla tři pokusy, přičemž dva lepší časy se sčítaly.

Ve 24 členném startovním poli se reprezentantky naší školy neztratily. Nejlepšího umístění v jednotlivkyních dosáhla Jana Součková (třída OB4) – 9.místo. Její čas 4,31 sec. je také letošním nejlepším výkonem ve škole (!). Dařilo se též dalším našim závodnicím – na 10.místě Veronice Kubrové (EP3), 11. Petře Herclíkové (EP3) a 13. Simoně Literové (OIS1).

V soutěži družstev se dokonce po sečtení všech časů umístilo družstvo ISŠ „A“ (ve složení Součková, Fliegerová, Kubrová, Literová) na skvělém 3.místě za Gymnáziem J.Pekaře a vítěznou Obchodní Akademií.

Naše dívky se tak statečně vypořádaly jak s přísnými pravidly soutěže (čas se „mačkal“ při prvním pohybu kterékoli části těla), tak s technikou a taktikou disciplíny a i přes do krve odřené nárty chodidel některých závodnic (Jani, neboj, než se vdáš… :-) ) se jim podařilo podat kvalitní výkon.

Děkuji všem soutěžícím za snahu a výbornou reprezentaci školy, gratuluji bronzovému družstvu a budu se těšit třeba hned za týden na závodech v silovém víceboji dívek nashledanou.

Školu reprezentovaly: „A“ – Součková, Fliegerová, Literová, Kubrová

                                    „B“ – Hozmanová, Herclíková, Šedová, Horáčková 

Foto ze soutěže najdete v nejbližších dnech ve fotogalerii.

 

Ve čtvrtek a v pátek jsme si pořádně zasportovali:

 

Školní turnaj v přehazované

Již tradičně se v předvánočním čase koná v tělocvičně naší školy turnaj třídních družstev v přehazované. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se do soutěže přihlásily všechny třídy školy, některé dokonce postavily i dva týmy a konečné číslo čítalo 21 družstev (!). Utkání byla rozehrána ve 4 skupinách, z kterých vzešly po více jak třech hodinách zápolení 4 týmy s největším počtem získaných bodů. Ty postoupily do finále a bojovaly o medaile a další drobné ceny. Vítězi skupin se staly týmy : N2, N1B B, OB4 A, N1B A. Zlaté medaile si nakonec vybojovali hráči a hráčky OB4 A ve složení D.Breinl, J.Fryk, J.Součková, D.Doležalová, D.Fliegerová.

Gratulujeme a děkujeme za bojovnost a snahu všem týmům, ať už se umístily na kterémkoli místě.

Vítězná družstva:                    

       1. OB4 A

       2. N2

       3. N1.B B

 

Florbalový turnaj dívek středních škol

Vybrané dívky naší školy se zúčastnily v pátek 14.12.2012 ve Sportovní hale Okresního kola ve florbale „O pohár Orion Cup“.

Zápasy probíhaly ve dvou skupinách. Naše ISŠ MB se utkala postupně ve skupině A se SOŠ a SOU MB (0:3), SŠ Gastronomie (0:1) a SSŠ MAJA (1:0). Děvčata se postupně rozehrávala, zvykala si na daleko větší rozměry hřiště, než v naší školní tělocvičně a od druhého utkání byla vyrovnaným soupeřem. Naše hráčky měly především ve druhém zápase několik šancí před soupeřovou branou, ale ta jakoby byla zakletá. Minutu a půl před koncem zápasu jsme smolně inkasovaly a přišly tak alespoň o cennou remízu, která se v konečném zúčtování projevila jako osudová. V posledním utkání bylo naším hlavním cílem skórovat. To se podařilo zásluhou Heleny Kubrové a po opět výborném výkonu naší brankářky Adély Luňákové děvčata zápas vyhrála. Ve skupině A tak obsadily naše hráčky 3. místo a jeden jediný gól je dělil od postupu do bojů o bronz.

Přesto, nebo právě proto, zaslouží celý tým pochvalu za neskutečnou bojovnost, snahu, nejhlasitější povzbuzování v hale a touhu po vítězství. Dívky se dokázaly poprat i s nemilou skutečností – náhlé onemocnění naší jediné profesionální hráčky v poli a i jako „amatérky“ předvedly pohlednou hru, o čemž svědčí i zájem ředitele celého turnaje Ing. T.Suchého o posílení florbalového týmu dívek Mladé Boleslavi o naše hráčky. Konečné 5. místo na turnaji a předvedená hra je určitě příslibem do příštích let.

Naši školu reprezentovaly : A.Luňáková – H.Kubrová, (P.Kocmánková), V.Šrajlová, V.Šrajerová, V.Kubrová, A.Topolová – E.Kopřivová, M.Škaloudová, S.Boháčková, K.Toboličová, (V.Nováková), K.Rulcová

Florbal2012bc

Naše studentky Anežka Demeterová a Katka Robovská slavily velký úspěch. Tým našich studentů třídy IS2 se zapojil do 2. ročníku projektu Příběhy bezpráví z místa, kde žijeme. V pátek 15. června proběhlo setkání všech studentských týmů v Praze. Náš tým skvěle reprezentovaly Anežka Demeterová a Kateřina Robovská. Anežka s Katkou suverénně představily práci celého týmu a sklidily svou prezentací uznání a obdiv ostatních týmů. Naše studentky získaly největší počet hlasů a vyhrály volbu o nejlepší prezentaci. Jejich úspěch tak korunuje půlroční vynikající práci celého týmu. Vystoupení Anežky a Katky můžete vidět na

https://www.primyprenos.cz/detail.php?zaznam=1042&year=2012&pos=2