24. 2. 2021

Dámy a pánové, slečny a mladíci z Karmele, dnešní den nám tak trochu opět převrátil plány naruby. Školy se nebudou otevírat – což já osobně považuji za konečně rozumné řešení. A to píši při vědomí toho, že se fakt moc těším na návrat do škol. Musí však přijít ve správný okamžik.  Virová nálož bloudí naší republikou víc a víc. Bohužel i v řadách našich žáků se tato „potvora“ nějak více množí. Vůbec vám nechci psát mravokárné řádky. Nebojte. Přesto prosím, abyste dočetli až do konce. 😊

Situace je, jaká je. Nebudeme kvůli ní panikařit. Přesto bych vám chtěl napsat, že nám záleží na každém jednom člověku z naší školy. Na všech těch krásných slečnách a sympatických mladících, na usměvavých ženách a samozřejmě v neposlední řadě i na životem a moudrostí ošlehaných mužích z řad zaměstnanců. Snažíme se pro vás všechny udělat vše, co je v našich silách. Vytváříme ve škole co nejoptimálnější prostředí. I nadále vylepšujeme distanční výuku a hned, jakmile zítra budeme vědět nová opatření, seznámíme vás s řadou zajímavých novinek, včetně dalších projektů.

Nemusíte mít ani obavy, že letošní školní rok zanechá výraznou stopu na vašich znalostech a dovednostech. Již nyní připravuji úpravy výuky, praxí a odborných výcviků tak, abychom v příštím školním roce zajistili doplnění všeho, co se zvládnout nyní nedalo. Školní vzdělávací programy jsou postavené tak, že vím, že to vše zvládneme. Máme promyšlenou i úpravu kurzů a dalších důležitých činností.

Dávejte na sebe pozor a budujte si silnou imunitu. Osobně věřím, že musíme překonat březen a že bude lépe. Pomůže nám sluníčko, které s přicházejícím jarem nabere na síle. Pomůže nám rozkvétající příroda. I proto přikládám právě ten obrázek, který vidíte pod textem. Věřím, že konečně zmoudří politici, kteří až doposud naprosto bez výjimek pokazili, co se pokazit dalo. Nyní je třeba, abychom se spojili a pomáhali si. Abychom zabojovali a smířili se i s tím, že pár týdnů budeme muset oželet některé vymoženosti, na které jsme zvyklí.        

Ještě jednou se vracím k imunitě. Snažte se myslet na zdravější stravu. Využijte naši FIT výzvu, či jógu a další projekt, který připravujeme (sportovní vycházky). Pamatujte také na to, že důležité je zbytečně se nestresovat. Snažte se dělat radost druhým, i to pomáhá. Nezapomínejte na své blízké, možná vás nyní budou potřebovat daleko více, než si myslíte. I my ve škole na vás myslíme. Na každého z vás. Včera bylo moc fajn sejít se v různých částech republiky s mnohými žáky či jejich maminkami (tatínky). Bylo to příjemné zpestření a zahřálo to moji duši. A to přesto, že jsem měl na ústech a na nose respirátor po celou dobu.  Dá se zvyknout. Minimálně na tu dobu, kdy bude potřeba.

Ve škole máme pro vás vše připravené. Nyní prostě pár dnů zvládneme a následovat už bude zlepšování situace. V neděli jsem sepsal deset bodů pro funkční a bezpečný návrat žáků do škol. Mezi pedagogickými pracovníky v celé ČR se setkal s pozitivním ohlasem. Třeba se i začne naplňovat. Věřím, že za pár týdnů přijde chvíle, kdy se náš sen o návratu do škol a o normálním životě splní. A vy se do té doby starejte o své zdraví a o své blízké.

Hezké dny a pevné nervy. Zvládneme to! Dokážeme to!

16. 2. 2021

Pokračujeme v sérii článků. Již brzy zde zveřejníme informace k výuce od 1. března 2021- Zatím mějte trpělivost, spousta zpráv se mění ze dne na den. 

Ještě k organizaci výuky od 15. 2. 2021

Ve středu 17. února zahajujeme sérii projektů. Informace najdou žáci v Teamsech či v Bakalářích a na Facebooku školy. Chtěl bych připomenout, že vždy je předem určeno, které projekty jsou dobrovolné a které jsou pro všechny žáky. Vše jsme velmi promýšleli. Cílem projektů je nejen posunout distanční výuku, ale zejména zpestřit stereotyp. Také chceme více pečovat o zdraví našich žáků, o jejich fyzické tělo ale i o psychickou pohodu. 

Projekty:

"Jak se budí princezny"

"Sportovní výzva" - desetidenní výzva nejen pro žáky (zapojují se i učitelé a mohou se zapojit i členové rodin našich žáků)

"Joga" 

"Růžičky"

"Karmelský poutník" - třídenní projekt sportovních procházek s úkoly

Připravujeme na březen:

"Foto soutěž" - portrét, krásy přírody, památky

"Maskot třídy"

Děkuji celému pedagogickému sboru za přípravu projektů a všem žákům za podporu a účast. :)