20. 1. 2021

Vážení žáci, na příští týden jsme připravili velký celoškolní projekt. Od pondělí do čtvrtka nebude probíhat distanční výuka ve známé podobě. Třídní učitelé vás budou informovat o podrobnostech. Věřím, že se vám projekt bude líbit a že vytvoříte super díla. Pamatujte si, že podmínkou pro každou třídu je to, že se musí na projektu podílet všichni žáci. Vaším úkolem je si činnosti rozdělit. Držím vám všem palce a moc se těším na konec příštího týdne, kdy se seznámíme s výsledky. Slibuji, že nejlepší díla všem žákům třídy vytiskneme a necháme svázat.

První únorový týden se vrátíme k distanční výuce (tři druhy hodin), pokud stát nerozhodne jinak. A následovat budou jarní prázdniny. Co bude po jarních prázdninách netuším, ale věřte, že si moc přeji, abychom se mohli potkávat ve škole - samozřejmě, bude-li to možné. Pěkné dny. Štefan Klíma

17. 1. 2021

I ve třetím lednovém týdnu bude pokračovat distanční výuka dle našeho systému. V průběhu následujících dní MŠMT určí, jestli se vrátí končící ročníky a odborné výcviky do školy. Pokud bude zahájen odborný výcvik, budeme určitě vytvářet méně početné skupiny a včas zveřejníme rozpisy. Průběžné praxe ve všech oborech budou probíhat do konce školního roku ve stávajícím modelu. 

Na začátku března bychom měli konečně zkolaudovat nový půdní prostor - designerskou dílnu, jazykovou učebnu, učebnu PC grafiky, malý divadelní sál. :) 

Přihlášky na nástavbové studium či na VŠ najdete na internetu - pro nástavbové studium ji žákům vkládám do "Teamsů". Ověřte si, zejména u VŠ, zda škola nepožaduje pouze elektronickou přihlášku. 

10. 1. 2021

Termín uzavření známek za první pololetí jsme stanovili na 22. ledna 2021. Od následujícího pondělí budeme hodnotit práci, znalosti, dovednosti a snahu žáků na druhé pololetí. Pokud by i na konci ledna pokračovala distanční výuka, najdou žáci a rodiče pololetní vysvědčení v systému Bakaláři 28. ledna 2021. Hodnocení prospěchu bude klasicky - známkami.

Od 11. 1. bude škola s výjimkou cukrářské, pekařské a lahůdkářské dílny úplně uzavřena. Školní obchod KARMELKA je i nadále v provozu. Veškeré žádosti vyřizujeme elektronicky. Využívejte pro ně mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

7. 1. 2021

Aktuálně nám státní instituce určily, že školy nebudou otevřené nejméně do 22. ledna. Pokračujeme tedy i nadále v již zaběhlém systému distanční výuky. Buďte prosím zodpovědní a účastněte se všech hodin. Využívejte konzultace a kombinované hodiny.

Všem žákům bych doporučoval, aby si stanovili pravidla pro svůj život - režim dne. Určete si, že každý den budete vstávat například v půl osmé, po video hodinách půjdete do přírody a následně vypracujete úkoly, a přečtete další část povinné literatury. Bude se vám lépe vracet do běžného života. Až nám jej situace umožní. I nadále myslete na svoji imunitu. Je daleko důležitější, než mnohá "nařízení", která nás současným životem provázejí. Vitamíny - ty skutečné ve stravě - jsou pro imunitu lidského těla klíčové. Obecně zdravý životní styl je dnes daleko více podstatný, myslete na to.

Od příštího týdne nás navíc pravděpodobně čeká tvrdý lockdown (mimochodem, původní význam slova = uzamčení vězňů), obrňte se trpělivostí a myslete na své rodiny, na členy, kteří by mohli potřebovat vaši pomoc. Třeba jste jediní, kdo jim může pomoci. Myslete na příjemnější věci - odpočinek, relaxaci, sport. Snažte se naučit něco, co by vás mohlo bavit. A když už se nemůžeme stýkat osobně, sociální sítě nám umožňují virtuální "mejdany".

Těšme se na dobu, kdy se opět sejdeme ve škole, při různých sportovních utkání či na koncertech. Věřme, že ta doba se pomalu s jarem přiblíží. Nyní vydržme do jarních prázdnin. Po nich se snad školy začnou pomalu otevírat. Mějme trpělivost. Hezké dny. Štefan Klíma

 

2. 1. 2021

Od 4. ledna bude výuka pokračovat podle rozhodnutí MŠMT pouze distančně, a to pro všechny žáky. Toto opatření se týká i odborného výcviku a praxí. Distanční výuku odborného výcviku budou vést paní učitelky Nováková a Dědková. Praxe u oborů IS a OB budou i nadále probíhat distanční formou. První školní týden je LICHÝ. Domovy mládeže zůstávají uzavřené. Školní obchod Karmelka bude mít standardní otevírací dobu. Provoz cukrárny, pekárny a lahůdkárny, stejně jako obchodu Karmelka budou zajišťovat zaměstnanci školy - moc jim za to děkuji.  Pěkné dny. :)

Prosím žáky, aby sledovali pravidelně informace zde na webu i v Teamsech. V Bakalářích budou nadále zadávány úkoly. 

 

1. 1. 2021

Přejeme všem, aby v roce 2021 bylo více krásných a pohodových dní. Přijměme tento rok sice s pokorou, ale zároveň s hrdostí k našim činnostem. Nezapomeňme na úsměvy, lidskost, spravedlnost, pracovitost a pečlivost, ale i na toleranci a úctu k druhým. Lepší dny všem.

 

24. 12. 2020

Letošní rok nebyl ani pro naši školu vůbec snadný. Finanční propad z uzavřených obchodů, cukrárny, pekárny a lahůdkárny na nás drtivě dopadl. Už to vypadalo, že tak moc, že nás letos poprvé ani Ježíšek nenavštíví. Jenže Ježíšek viděl obrovskou snahu zaměstnanců zvládnout situaci se ctí! Viděl také to, že většina žáků se snažila a distanční výuka tak měla smysl. A tak snahu ocenil.

Ježíšek přinesl v těchto chvílích naším žákům a naší škole nové "Studentské office centrum". Bude otevřené v posledním patře u učeben č. 57, 58 a 59. Žáci si v něm budou moci kopírovat, tisknout seminární práce, prezentace a další materiály - pro tyto účely nám Ježíšek přinesl novou kopírku. Bude zde možno skenovat, nechat si udělat vazbu a další práce. Místnost bude vybavena i kávovarem a bude možno zakoupit i čaj. Ježíšek nám přinesl i lepší ozvučení pro 5 učeben a další drobnosti. :)

    

23. 12. 2020

Vláda právě rozhodla, že od 4. 1. 2021 budou školy v 5 stupni, to znamená, že bude probíhat výuka distančně. Toto opatření je zatím platné do 10. ledna 2021.