Zde najdete informace k závěrečným zkouškám.

Zde najdete všechny školní dokumenty.

Dne 26. 6. je poslední termín, kdy mohou žáci předat svou vyplněnou a podepsanou přihlášku pro podzimní termín maturity řediteli školy !!!

Pondělí 2. listopadu bylo pro čtyřicet našich žáků dnem „D“. Čekal je totiž studijní pobyt v Anglii, konkrétně ve městě Worthing. Žáci samozřejmě neabsolvovali cestu sami, doprovázeli je čtyři učitelé, kteří je po celou dobu zájezdu opatrovali, jak se říká, oko v hlavě. Nálada našich žáků před odjezdem byla plna očekávání a nedočkavosti. Cesta začínala u naší školy, kde nás vyzvedl krásný autobus se dvěma řidiči a paní průvodkyní, a pokračovala přes Německo, Belgii a Francii.

Typ školy:       státní škola - studium ZDARMA

Zřizovatel:       Středočeský kraj

Ubytování:    domov mládeže 3 minuty chůze 

Stravování:     ve školní jídelně sousední Střední průmyslové školy MB

Výuka:  anglický, německý, francouzský, španělský a ruský jazyk

Praxe: Penny, Albert, Tesco, Datart, Rossmann, Teta, divadla, úřady,

C&A, grafická studia, knihovny, cestovní kanceláře …

Stáže: Španělsko, Německo, Anglie, …

Maturita: úspěšnost žáků - 95 %

Po složení maturitní zkoušky mnozí absolventi odcházejí na VŠ nebo VOŠ. Úspěšnost přijetí našich studentů je 98 %.

Jak to funguje v Integrované střední škole, Mladá Boleslav?

Dnes bych chtěl našim čtenářům ukázat, jaké cíle jsme si stanovili směrem k našim oborům pro další období. Řada škol již několik let praktikuje výuku k propojení s praxí tak, že ve škole zakládají Fiktivní firmu. V ní ale vyučují v teoretické rovině, jak se řada věcí dělá v praxi. Jistě, je to cesta ke zkvalitnění výuky, ale….

Naše škola se díky svým možnostem rozhodla jít modernější a praktičtější cestou. To, že máme dva školní obchody (jeden v budově školy a druhý „Karmelku“ v Erbenově ulici za Kauflandem), ve kterých prodáváme výrobky našich žáků, jsme využili při tvorbě plánů výuky v dalším období.

Na pomoc při hledání nejperspektivnějších oborů si odborný ekonomický web Finmag přizval prestižní ekonomy, sociology, zástupce státní správy, personálních agentur, ale také osobností z byznysu. Vybrali jsme ty nejzajímavější odpovědi:

 Jiří Reichl - tiskový mluvčí generálního ředitelství Úřadu práce

…Ne nadarmo se říká, že řemeslo má zlaté dno. (motto naší školy – poznámka autora)… - Cukrář, Pekař, Aranžér, Prodavač

Lukáš Kovanda - ekonom a publicista

...i esemeskování z iPhonu verze 36 nebo třeba 257 budeme stále prokládat zakusováním „stejného“ chleba, zapíjet „stejným“ mlékem, potraviny budou třeba stále… - Prodavač, Pekař, Cukrář